Rajoni

Thaçi dhe Vuçiç do të takohen më 4 dhjetor në Këshillin e OKB

Kryeministri në largim, Hashim Thaçi, do të takohet me kryeministrin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në New York, më 4 dhjetor.

okbSipas mediave kosovare , Thaçi e Vuçiç do të takohen gjatë kohës kur do të mbahet Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.
Mediat kosovare nuk japin detaje të tjera, ndërsa mendohet se gjatë takimit dy kryeministrat do të flasin edhe për dialogun Kosovë-Serbi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button