Kronika

Trageti i linjës Brindisi-Vlorë përplaset me peshkarexhën, shpëtohen 3 persona

trageti-320x213Trageti i linjës Brindisi-Vlorë, është përplasur me një peshkarexhë sot në orët e para të mëngjesit pranë ishullit të Sazanit.

Përplasja ka ndodhur rreth orës 04:30 dhe si pasojë peshkarexha është mbytur, por ekuipazhi i saj prej 3 personash është shpëtuar nga Roja Bregdetare. Dyshohet se ka qenë peshkarexha ajo që i ka prerë rrugën tragetit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button