Kronika

Vladimir Gjuta del sot para Gjykatës së Krimeve të Rënda për masën e sigurisë

Vladimir Gjuta do të dalë sot para Gjykatës së Krimeve të Rënda ku do të njihet me masën e sigurisë që do të caktojë trupi gjykues ndaj tij. Seanca ka nisur nën masa të rrepta sigurie, ashtu siç ka qenë edhe Gjuta i shoqëruar për në Gjykatë.

Ndërkohë përveç tij para gjykatës do të dalin edhe Blerim Thaçi dhe Indrit Ademi, të cilët ishin me Gjutën në momentin kur ai u arrestua në tunelin e Kalimashit, të enjten. Vladimir Gjuta akuzohet për vendosjen e tritolit në farmacinë e babait të Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri si dhe mesazhin kërcënues ndaj tij.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button