Kronika

Vrasja e Dritan Lamaj, dëshmon gruaja e dëshmitarit të mbrojtur: Frroku në BMW, në vendin e krimit

Bashkëshortja e dëshmitarit të mbrojtur ka dhënë dëshminë e saj sot në Gykatën e Krimeve të Rënda, për procesin gjyqësor ndaj Arben Frrokut, i akuzuar për vrasjan e kryekomisar, Dritan Lamaj. Liza Ndoka (emri i ndryshuar) ka folur përmes një videokonference në një seancë me dyer të mbyllura për median, në një sallë të veçuar nga i akuzuari.

arbenfrrokuAjo është bashkëshortja e dëshmitarit tjetër të marrë në mbrojtje, Arben Ndoka. Burime nga Gjykata e Krimeve të Rënda konfirmuan për gazetaren tonë, Klodiana Lala se gjatë dëshmisë së saj, Liza ka pohuar të njëjtat gjëra si i shoqi.

Në ngjarjen e shkurtit të 2013­ës, Liza ndoka pohon se pak caste pas vrasjes së Lamajt, në automjetin BMW me targa Durrësi nga ku u qëllua kryepolici, ajo ka mundur të fiksojë dy persona me kapuç dhe Arben Frrokun të pamaskuar në sendilen e parë të një BMW.

Kjo dëshmi rëndon më tej pozitën e Frrokut në këtë gjyq kundër tij.

Sot të dy avokatët e ij kanë kundërshtuar deklaratatën e dëshmitares së mbrojtur.

Pas marrjes së kësaj dëshmie, Gjykata e Krimeve të Rënda është në fund të procesit ndaj Arben Frrokut. Shumë shpejt do të jepet vendimi nëse Arben Frroku është ose jo fajtor për vrasjen e Dritan Lamaj.

Frroku vetë deklaron se është i pafajshëm. Ai thekson se në orën kur ka ndodhur krimi ndodhej në Elbasan duke udhëtuar për në Greqi.

Biznesmeni Arben Frroku u arrestua në Selanik për llogari të drejtësisë shqiptare dhe në

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button