Home / Teknologji

Teknologji

Në pritje të modelit të ri iPhone

Klientëve besnikë të kompanisë Apple nuk do t’u duhet të presin më gjatë për të parë se çfarë do t’u ofrohet këtë vit. Kompania pritet të zbulojë iPhonin e ri gjatë një aktiviteti të martën. Këtë vit mbushen edhe plot ...

Read More »

Neymar luan për PSG edhe në FIFA 18

Një nga problemet e video-lojërave të futbollit që këtë vit do të dalin në treg që në muajin shtator (FIFA 18 dhe Pro Evolution Soccer) është merkatoja. Në ditët e fundit të saj mund të ndodhin transferime të bujshme, ashtu ...

Read More »

Facebook, Storie edhe për desktop

 Facebook është mjaft entuziast për suksesin e “Stories” në Instagram, format i klonuar nga Snapchat, aq sa e dëshiroi dhe në platformën e vetë. Për këtë ka qëllim ta bëjë të disponueshme edhe në versionin desktop, jo vetëm në aplikacion. ...

Read More »

Taktika e re e hakerave

Jo vetëm telekamerat, baby monitor, apo ruter i shtëpisë, hakerat tani pëlqejnë dhe makinat e kafesë, dhe peshkojnë steganografinë e Greqisë antike për të fshehur komunikimin mes dy palëve. Janë këto trendi i ri i krimit kibernetik teksa janë kthyer ...

Read More »

Krijuesit e VPN-ve, kundër Apple

Krijuesit e disa rrjeteve virtuale private, të njohura si VPN, kanë kritikuar vendimin e “Apple”-it për të hequr produktet e tyre nga “App Store” i saj në Kinë. Sipas BBC-së, gjatë fundjavës janë hequr rreth 60 të tilla. “Apple” shpjegon ...

Read More »

Vonohet publikimi i iPhone 8

iPhone 8 është smartphone më i pritur i muajve të ardhshëm dhe për të cilin qarkullojnë lajme pa fund. Së fundmi Fast Company shkruan se ai mund të vonohet për shkak të problemeve me software. Fast Company nëpërmjet një raporti ...

Read More »