Home / Moda

Moda

Magjepsja “pa kufij” e Armanit

“Pa kufij, e pasur, dhe që bazohet në shumë kultura, për të krijuar një modë ku përfshirja është kundër përjashtimit. Giorgio Armani e përshkruan kështu koleksioni e tij për vjeshtë-dimër 2018 në Milano. Ndikime etnike aziatike, afrikane dhe vende të ...

Read More »

Modelet e flokëve për 2018-ën

Për modelet e flokëve 2018 tendencat sugjerojnë modele flokësh te shkurtër, me gjatësi të mesme por edhe shumë të gjata. Moda e flokëve 2018 flet për te guxuar  dhe për të eksperimentuar me look-un. Kështu modele si long bob, pixie ...

Read More »

Në pasarelë për bamirësi

Në pasarelë për bamirësi. Naomi Campbell i është kthyer punës së vjetër për një kauzë të mirë. Shfaqja “Fashion for Relief” ishte konceptuar të mblidhte ndihma për “Save the Children”. “Pantera e zezë” e botës së modës nuk ishte vetëm ...

Read More »

Veshja e çuditshme e Katy Perry

Këngëtarja e hitit “Chained to the Rythm” ka shokuar të gjithë me një veshje të çuditshme në mbrëmjen e ‘Met Gala 2017’. Katy Perry mbërriti në tapetin e kuq në New York më një veshje të stiluar nga John Galliano. ...

Read More »