Home / roze / Pitt rikthehet në tapetin e kuq…pa Jolie

Pitt rikthehet në tapetin e kuq…pa Jolie

Brad Pitt është rikthyer në tapetin e kuq, duke iu bashkuar Charlie Hunnam, Robert Pattinson, Sienna Miller dhe Tom Holland në Los Angeles, në premierën e filmit të ri të tyre “Qyteti i humbur i Z-së”.

Kjo shfaqje përbën edhe herën e parë që Pitt del në një tapet të kuq në 4 muajt e fundit. Kompania e tij e produksionit, “Plan B” është pjesë e ekipit që ka prodhuar filmin.

“The Lost City Of Z” bazohet në librin e autorit David Grann, që detajon historinë e vërtetë të eksploratorit Percival Faucett, i cili u zhduk ndërsa ishte në kërkim të një qyteti misterioz në Amazonë, në vitet 1920.

Përpjekjet e tij të para u ndalën para kohe dhe, gjatë një ekspedite të dytë në vitin 1925, Faucett dhe djali i tij Xhek u zhdukën në xhunglën e Mato Grosos.

Në film, Percival luhet nga Charlie Hunnam, Tom Holland luan rolin e Xhekut, ndërsa Sienna Miller luan rolin e bashkëshortes së Percival. “Qyteti i humbur i Z-së” është shkruar dhe drejtohet nga James Gray dhe do të nisë të shfaqet në kinema nga 14 prilli.

Leave a Reply

%d bloggers like this: