Home / Teknologji / Një listë këngësh për t’i dhënë fund lidhjes

Një listë këngësh për t’i dhënë fund lidhjes

Ka listë këngësh për çdo rast, për sport, gatim, madje dhe për të rënë në dashuri.

Por ekziston një listë këngësh nga një studente, fanse e One Direction, Kirsten Titus.

Ajo ka krijuar përzgjedhjen e saj të këngëve për t’i thënë ish të dashurit se lidhja e tyre mori fund.

Duke përdorur 10 këngë nga artistë dhe lloje të ndryshme, 19-vjeçarja ka krijuar një tekst që i la të kuptojë të dashurit të saj Wyatt Hall, 20 vjeç, se lidhje e tyre mbaroi.  Ajo lexon: “Dëshiron ende të më puthësh sepse unë dua dikë tjetër, por mund të mbetemi miq”.

Kirsten dhe Wyatt, janë student në universitetin e Provo në Utah, dhe prej disa muajsh ishin të lidhur. Teksa nuk është ende e qartë, duket se kanë pasur një sërë ulje ngritjesh në lidhjen e tyre, nuk e ka pritur që kjo listë të bëhej publike.

Megjithatë ka qënë motra e Kirsten, Erika e cila ka postuar në Twitter këtë listë. “Pra, motra ime ka dalë në disa takime me një djalë të quajtur Wyatt, por ajo pëlqen dikë tjetër, kështu që bëri një listë në Spotify dhe…”

Por dhe Wyatt nuk e la me kaq. Ai bëri listën e tij, që në fakt ishte vetëm një këngë, STFU nga duo e hip hopit alternativ, Mansionz. Dhe duke gjykuar nga postimi i tij, ka gjetur një mënyrë me humor për të thënë që dhe ai nuk do të rrijë duarkryq.

Leave a Reply

%d bloggers like this: