Home / Politika / Marrëveshja, përfundon takim 5-orësh me Ramën, Basha: Shpejt publike për mediat

Marrëveshja, përfundon takim 5-orësh me Ramën, Basha: Shpejt publike për mediat

Është mbyllur pas më shumë se 5 orësh takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit te PD-së, Lulzim Basha në Pallatin e  Kongreseve, ku dy liderët kanë detajuar marrëveshjen e arritur mbrëmjen e djeshme në kryesinë e Kuvendit.

Rama shoqërohej në këtë takim nga Engjëll Agasi ndërsa kryedemokrati Basha nga Oerd Bylykbashi.

Asnjë prej tyre nuk pranoi të jepte detaje rreth takimit, por kryetari i PD u ndal të thoshte vetëm se detajet e marrëveshjes do të jenë shumë shpejt publike për mediat.

Leave a Reply

%d bloggers like this: