Home / Te ndryshme / Tigri jashtëzakonisht i rrallë fotografohet për herë të parë pas 67 vitesh

Tigri jashtëzakonisht i rrallë fotografohet për herë të parë pas 67 vitesh

Fotografi Nilanjan Ray ka arritur të kapë diçka vërtet spektakolare dhe plotësisht unike.

Ray ndodhej në Tamil Nadu të Indisë, kur ai arriti të kapte një pamjen e një tigri tepër të rrallë, i njohur si tigri faqebardhë.

Pas  publikimit të fotografisë në faqen e tij të internetit, ajo është bërë ka virale dhe ka tërhequr vëmendjen e miliona njerëzve nga mbarë bota.

Arsyeja pse u bë kaq e bujshme është hera e fundit që u pa një  tigër faqebardhë ishte në vitin 1950.

Leave a Reply

%d bloggers like this: