Kuriozitete

5 femra që kanë lindur para 2 shekujsh dhe jetojnë ende. Rrëfejnë sekretet

Më poshtë do t’ju njohim me 5 persona të cilat kanë lindur në fundin e viteve ‘800 dhe që janë ende në jetë. Siç mund ta kuptoni, janë të gjitha femra.

Emma Martina Luigia Morano ka lindur në një provincë të Vercelli-t në Itali në 29 nëntor 1899. pasi u nda nga bashkëshorti në vitin 1939, punoi në një fabrikë si kuzhiniere. Ajo thotë se nuk ka përdorur kurrë drogë në jetën e saj, ha tre vezë në ditë, pi një gotë raki çdo ditë e ndonjëherë konsumon edhe çokollatë.Nati due secoli fa: ecco le ultime persone del 1800Nati due secoli fa: ecco le ultime persone del 1800

Susannah Mushatt Jones. Ka lindur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës më 6 qershor të vitit 1899 dhe është rritur në Alabama.

U zhvendos në New York, ku edhe punoi si baby sitter e pas 5 viteve martesë, u nda nga bashkëshorti.

Gruaja thotë se nuk ka pirë kurrë duhan, nuk ka konsumuar drogë dhe alkool.

Ajo fle 10 orë në ditë dhe thotë se sekreti i jetëgjatësisë është se nuk ka qenë për një kohë shumë të gjatë e martuar.Nati due secoli fa: ecco le ultime persone del 1800Nati due secoli fa: ecco le ultime persone del 1800Nati due secoli fa: ecco le ultime persone del 1800

Jeralean Talley ka lindur në Gjeorgji më 23 maj të vitit 1899. Ajo ka qenë e martuar për plot 52 vite me bashkëshortin e saj Alfred, i cili ndërroi jetë në vitin 1988.Nati due secoli fa: ecco le ultime persone del 1800Nati due secoli fa: ecco le ultime persone del 1800Nati due secoli fa: ecco le ultime persone del 1800

Gertrude Weaver ka lindur në Arkansas të SHBA-ve më 4 korrik të vitit 1898 dhe ka punuar në fusha.

Ka 4 fëmijë dhe rrëfen se sekreti i jetëgjatësisë së saj është besimi në Zot, puna e shumtë dhe dashuria për veten.Nati due secoli fa: ecco le ultime persone del 1800Nati due secoli fa: ecco le ultime persone del 1800

Misao Okawa është gruaja më e vjetër në botë. Ajo ka lindur më 5 mars të vitit 1898 dhe pas pak muajsh do të mbushë 117 vjeç.

Sipas saj, sekreti i jetëgjatësisë është gjumi i tepërt dhe ushqimi i mirë. /a.s/noa.alNati due secoli fa: ecco le ultime persone del 1800

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button