Sporti

Ancelotti vazhdon kontratën me Real Madridin

 Zinedine+Zidane+Malaga+v+Real+Madrid+La+Liga+q86dvHpBZ3Fl2-488x350Sipas gazetës sportive madrilene, Marca, Carlo Ancelotti ka arritur marrëveshje me presidentin e Real Madridit, Florentino Perez, për vazhdimin e kontratës deri në vitin 2017, shkruan gazeta Express.

Tekniku Italian, Carlo Ancelotti, do të mbetet në Real Madrid të paktën deri në vitin 2017. Ai ka arritur marrëveshje me presidentin e Real Madridit, Florentino Perez, për vazhdimin e kontratës deri në vitin 2017, raporton Marca.

Ish- trajneri i Milanit, PSG-së dhe Chelseas, ka kontratë me klubin madrilen deri në vitin 2016, por pritet ta zgjase edhe për një vit para fillimit të Kampionatit Botëror të klube, i cili do te zhvillohet gjatë këtij muaji.

Carlo Ancelotti me Real Madridin  ne sezonin e kaluar fitoi Ligën e Kampionëve, ndersa këtë sezon po dominon në të gjitha kompeticionet. Reali ka thyer rekordin duke shënuar 17 fitore radhazi

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button