Kuriozitete

Angli, del në treg djathi me karbon

formaggio-320x211Në Angli shitet lloji më i veçantë i djathit në botë. “ Char Coal Cheese” është emri i djathit që po korr shumë sukses në recetat e kuzhinierëve.

Ai ka në përbërje të tij sasi karboni dhe kjo është arsyeja që e bën të veçantë. Janë të shumtë personat, disa prej të cilëve kuzhinierë me famë, që po eksperimentojnë me djathin duke e përfshirë në receta gatimi.

Shumë prej tyre janë të kënaqur me rezultatet. Lloji i djathit cheddar, i cili është përzierë me qymyr, ka një shije shumë kremoze

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button