Moda

Çantat Valentino, koleksioni pranverë/verë 2015

Linja e re e çantave frymëzohet nga vitet 70′ dhe karakterizohet nga një design te pastër dhe i animuar plote stampa lulesh. Çantat e dorës godasin mbi te gjitha për ngjyrat ne tonalitetet e te verdhës, jeshiles dhe rozës.

Koleksioni i çantave Valentino pranverë/verë 2015 është një shpërthim ngjyrash. Me forma te ndryshme mund te admironi pochette elegante, çanta qe varen ne qafe shume komode dhe doctor bag ne stilin retro. Karakteristik e kësaj e linjës se re janë stampat e njëjta me  veshjet te cilat kombinohen, një tendence krijuese dhe zbavitëse qe frymëzohet nga dizajnët e viteve 70′.

Linja e çantave Valentino nen drejtimin e Maria Grazia Chiuri dhe Pierpaolo Piccioli dizenjon modele romantike te cilat kompletohen përmes imazheve ikonike, peizazheve detare ne një mori ngjyrash. Shume origjinale paraqiten dhe shoulder bag shume ngjyrëshe me shirita horizontale dhe te karakterizuara nga një mbyllje e arte.

Çantat Valentino dallohen për një mood boho-chic qe kënaq te gjitha shijet e femrave. Behet fjale për një koleksion te forte me shpirt metropolitan. Koleksioni varion nga nuancat neon te cilat karakterizon disa nga modelet e linjës prej lëkure. Tonalitete te zbehta pastel por edhe te shkëlqyeshme gërshetohen nga ngjyrat portokalli, ciklamin, turkeze, roze e zbehte, e bardhe qumështi, boje qielli, jeshile, ngjyre kanelle, jeshile ushtarake dhe e zeze. Një linje qe sjelle ne mënyrë perfekte ngjyrat e stinës se bukur për ti kombinuar me sandale bizhu dhe për te qene gjithmonë ne mode.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko gjithashtu
Close
Back to top button