Bota

Bota

Charles McGonical dënohet me 4 vite dhe dy muaj burg

Një nga agjentët më të lartë të FBI-së që është përballur ndonjëherë me akuza penale u dënua me mbi 4…

Read More »

Dhoma e Përfaqësuesve autorizon hapjen e procesit për të përcaktuar nëse ka baza për akuza ndaj Presidentit Biden

Dhoma e Përfaqësuesve votoi mbrëmjen e së mërkurës për të autorizuar hapjen e procesit që do të përcaktojë nëse ka…

Read More »

Gjykata e Lartë merr në shqyrtim çështjen që mund të çojë në pushimin e akuzave për trazirat e Kapitolit

Gjykata e Lartë tha të mërkurën se do marrë në shqyrtim apelimin e një vendimi që mund të çojë në…

Read More »

Izraeli publikon pamjet e “një prej betejave më të përgjakshme të luftës në Gaza”

Izraeli ka publikuar pamjet tronditëse të një prej betejave më të përgjakshme të luftës në Gaza, ku dhjetë ushtarë vdiqën…

Read More »

Izraeli sulmon Libanin, publikohen pamjet e bombardimit të objekteve të Hezbollahut

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) ka bërë të ditur se ka goditur një qelizë të Hezbollahut në Libanin jugor.…

Read More »

Megjithë apelin e presidentit Zelenskyy në Uashington, ndihma për Ukrainën ende në pikëpyetje

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskyy duke folur në krah të Presidentit Joe Biden në Shtëpinë e Bradhë, u bëri thirrje…

Read More »

Biden: Mohimi i ndihmës shtesë për Ukrainën do të ishte “dhuratë Krishtlindjesh” për Putinin

Presidenti Joe Biden paralajmëroi republikanët të martën se do t’i bënin Rusisë një “dhuratë Krishtlindjesh” nëse nuk do të miratonin…

Read More »

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së kërkon me shumicë dërrmuese armëpushim në Gazë

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së votoi me shumicë dërrmuese të martën për të kërkuar një armëpushim humanitar në Gazë, në…

Read More »

Presidenti Biden: Izraeli “po fillon të humbasë mbështetjen” për shkak të bombardimeve pa dallim në Gazë

Presidenti amerikan Joe Biden deklaroi të martën se Izraeli ka filluar të humbasë mbështetjen e bashkësisë ndërkombëtare për shkak të…

Read More »

Pentagoni: SHBA, Kina të angazhuara në përpjekje për rivendosjen e dialogut ushtarak

Shtetet e Bashkuara dhe Kina janë të angazhuara në përpjekje për bisedime ushtarake mes dy vendeve, tha Pentagoni të martën,…

Read More »
Back to top button