KosovaPolitika

Edi Rama e Shpend Ahmeti zbuluan shtatoren e Ismail Qemalit (Foto)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti , në këto momente kanë zbuluar shtatoren e Ismail Qemalit në oborrin e ndërtesës së re të Qeverisë së Kosovës.

Ndërkohë, pas disa pikave muzikore për Ismail Qemalin, pritet që të pranishmëve t’i drejtohen me nga një fjalë rasti, Edi Rama dhe Shpend Ahmeti.

Në këtë ceremoni nuk po marrin pjesë presidentja Jahjaha, e cila gjendet në Jordani. Aty nuk janë as kryeministri Mustafa dhe zëvendëskryeministri Thaçi.

Related Articles

Nje koment

  1. E treguan dhe nejhre veten keta kosvaret sa te papergjegjshem jane kur vjen puna per kombin Veem fjale e patetizem kane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button