Keshilla

Gra me flokë të bardha? Ja ilaçi natyror për t’i parandaluar ato

Thinjat janë një shqetësim mjaft i madh për femrat. Disa studiues thonë se ekzistojnë edhe mënyra natyrale që të parandalojnë fijet e bardha. Gjëja e parë dhe themelore për parandalimin e tyre është prania e vitaminës B në dietën tuaj.

thinjaNjë nga shkaqet e formimit të flokëve të bardhë është stresi dhe për këtë motiv duhet të konsumohen ushqime që luftojnë ankthin. Nëse kjo nuk ka rezultat të mjaftueshëm, zgjidhja natyrale është përzierja e kakaos me mjaltë (tre lugë të dyja).

Masa duhet të aplikohet tek flokët dhe të lihet aty rreth 30 minuta përpara larjes. Po aq i dobishëm është edhe çaji i zi. Mjafton që një litër ujë të vlohet dhe më pas t’i shtohen gjethet e çajit të zi dhe të lihen aty për një natë. Në mëngjes çaji filtrohet dhe më pas përdoret për shpëlarjen e flokëve, pas larjes së tyre me shampo.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button