Kronika

Grupi i tritolit të Fushë Krujës, arrestohet Erald Bami

krujePolicia e Tiranës ka arrestuar Erald Bamin, të shpallur në kërkim për trafikim të lëndëve plasëse. Burime zyrtare bëjnë të ditur se Bami ka qenë i dënuar me 6 vjet e 8 muaj burg dhe ishte në kërkim nga policia e Fushë Krujës. Erald Bami është shpallur në kërkim, pas një operacioni të policisë afro një vit më parë të koduar “Detonatori”. Më 20 prill 2014 u arrestuan katër persona, dhe u sekuestruan rreth 30 kg tritol. Grupi kriminal, pjesë e së cilës ishte dhe Bami, ishin në hetim për shpërthimet të ndodhura më parë në territorin e stacionit të policisë dhe bashkisë së Fushë Krujës. Posta e policisë së Fushë Krujës ka qenë objekt sulmi tri herë vitin e kaluar

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button