Ekonomia

Haxhinasto: Brenda prillit miratohet ligji për Rrugën e Arbrit

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto ka deklaruar sot se brenda prillit do të miratohet ligji për Rrugën e Arbrit.

HaxhinastoKëtë deklaratë ai e bëri gjatë aktivitetit të ARRSH ku u prezantua analiza vjetore e këtij institucioni

“Këtë vit do të nisim projekte të rëndësishme. Brenda prillit do miratojmë ligjin për ‘Rr. e Arbrit”, tha ai ndërsa premtoi përmirësim cilësie dhe vendosje standardesh.

“Do vendosim standard të ri për çdo vepër. Mirëmbajtja është një detyrim që garanton investimin”, vijoi ai.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button