Kuriozitete

I propozon për martesë në barkë, i bie unaza në ujë

unaza-320x167Të bësh një propozim për martesë mbi një barkë, mund të jetë një ide shumë romantike. Por mungesa e fatit mund të shkatërrojë edhe momentet më të bukura.

E di mirë Xhoshua, një 31-vjeçar, i cili kërkoi dorën e të fejuarës së tij në një barkë mbi ujë. Sapo pa unazën, vajza nuk arriti ta përmbajë euforinë dhe kapi dorën e Xhushuas nga emocionet, duke bërë që xhevahiri i jetës të përfundojë në ujë.

“Disa javë më parë i propozova të fejuarës sime të martoheshim. Ja çfarë ndodhi”. Këto janë fjalët e 31-vjeçarit, i cili ka publikuar edhe një video. Tani përpiqet të bëjë pak humor, por ajo ditë e lodhshme mbi barkë, nuk duhet të ketë qenë shumë e lumtur.

Plani romantik ishte studiuar në detaje. Vajza nuk kishte dyshuar fare dhe ishte ngjitur mbi barkë për një shëtitje me miqtë. Dhe ja surpriza. Djali i kërkon të martohen në sytë e të gjithëve. Emocionet e forta të vajzës ishin të papërmbajtshme dhe në përpjekje për t’ia marrë nga dora, unaza ka rënë në ujë. Xhoshua dhe disa miq të tij u hodhën mbi ujë në kërkim të unazës.

Episodi u bë menjëherë viral në “YuoTube” dhe shkaktoi kureshtinë e uebit, të cilët pyetën në masë: “A u gjet unaza?”. Disa ditë më parë vjen dhe përgjigja e një miku të çiftit: “Jo, nuk u gjet, por ajo tha ‘po’. Pavarësisht nga incidenti, vajzës i erdhën në mendje disa dyshime, si për shembull kjo martesë nuk do të funksionojë”.

Por për fat të mirë, data e martesës është caktuar dhe Xhoshua mund të festojë. Në fund, do të ketë një histori zbavitëse për t’u treguar fëmijëve t tij në të ardhmen.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button