Moda

John Galliano rikthehet në botën e modës

Pas skandalit me racizmin, stilisti rikthehet tek një nga markat më të rëndësishme.

John Galliano, ish-stilisti i markës Christian Dior, do të rikthehet së shpejti në botën e modës. Mësohet se Galliano është përzgjedhur nga drejtuesit e Maison Martin Margiela për të dizanjuar koleksionin e tij të ardhshëm.

Naomi Campbell ka qenë ndër të parat që e ka përgëzuar stilistin për këtë rikthim, nëpërmjet llogarisë së saj në Instagram.

Galliano u largua në vitin 2011 nga Christian Dior, sepse u arrestua pasi kërcënoi dhe ofendoi një çift në një lokal në Paris, sepse vajza ishte hebreje dhe djali aziatik.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko gjithashtu
Close
Back to top button