Politika

Kim: Amerika nuk do ta harrojë kurrë besnikërinë dhe solidaritetin e Shqipërisë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim u shpreh sot se Amerika nuk do ta harrojë kurrë besnikërinë dhe solidaritetin e Shqipërisë.

Kim ka shpërndarë statusin e Presidentit Bajram Begaj në twitter i cili reagoi për sulmet e 11 shtatorit  në SHBA duke theksuar se nderojmë të gjithë ata që humbën dhe dhanë jetën në sulmet terroriste vdekjeprurëse kundër SHBA-së dhe demokracisë, sulme të cilat e ndryshuan botën dhe perceptimin për sigurinë përgjithmonë.

Diplomatja amerikane falënderon Presidentin Begaj ndërsa thekson se bashkë do të jemi më të fortë.

“Amerika nuk do ta harrojë kurrë besnikërinë dhe solidaritetin e qytetarëve të Shqipërisë në kohën tonë të vështirë. Së bashku do të jemi më të fortë”, shprehet ambasadorja Kim.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button