Kronika

Krishlindjet, Janullatos uron besimtarët

Në fjalën e tij, mbajtur para besimtarëve në meshën e lindjes së Krishtit, arkipeshkvi i Tiranës, Durrësit dhe të gjithë Shqipërisë, Imzot Rrok Mirdita uroi besimtarët për më shumë dashuri, lumturi e paqe.

Nga katedrala e Shën Palit në Tiranë, Imzot Mirdita apeloi për më shumë paqe e dashuri mes njerëzve në këtë ditë të shenjtë. Ai tha se lumturia ekziston aty ku është dashuria dhe se në botë mungon paqja.

Në meshën që po mbahet me rastin e festës së Krishtlindjes marrin pjesë qindra besimtarë katolikë.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button