Sporti

Luftë midis Mbappe, Messi dhe Giroud, cili do të shpallet futbollisti me më shumë gola në Katar 2022?

“Ylli” i PSG-së kryeson me pesë gola, i ndjekur me vetëm një gol më pak nga Lionel Messi dhe Olivier Giroud. Të gjithë futbollistët që kanë shënuar nga tre gola tashmë janë eliminuar nga Kupa Botës.

Kuptohet që për çmimin e golashënuesit më të mirë të “Katar 2022” do të vijojë gara mes Mbappesë, shokut të tij të skuadrës Giroud dhe Lionel Messit, kuptohet duke përjashtuar skenarë të çmendur që lojtarë të tjerë të skuadrave gjysmëfinaliste të realizojnë 4-5 gola në gjysmëfinale dhe finale.

5 gola: Mbappé (Francë).

4 gola: Messi (Argjentinë) dhe Giroud (Francë).

3 gola: Morata (Francë), Gonçalo Ramos (Portugali), Gakpo (Holandë), Rashford dhe Saka (Angli), Richarlison (Brazil), Valencia (Ekuador).

2 gola: Bruno Fernandes dhe Leao (Portugali), Kane (Angli), Aboubakar (Kamerun), Fullkrug (Gjermani), Lewandowski (Poloni), Neymar (Brazil), Taremi (Iran), Al Dawsari (Arabia Saudite), Alvarez ( Argjentinë), Cho Gue-Sung (Kore e Jugut), Doan (Japoni), Embolo (Zvicër), En Nesyri (Marok), Kramaric (Kroaci), Kudus (Gana), Mitrovic (Serbi), Ferran Torres (Spanjë), Weghorst (Holandë) dhe De Arrascaeta (Uruguaj).

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button