Rajoni

Maqedoni, kapen në kufi 2 dibranë, 80 mijë çorape grash kontrabandë

maqedoniDy shqiptarë u arrestuan nga autoritetet e policisë kufitare të Maqedonisë në tentativë për të kaluar në vendin tonë çorape grash kontrabandë.
Policia e zonës së perëndimit në fshatin Taranesh të Dibrës në afërsi të kufirit me Shqipërinë ka ndaluar dy shtetasit me inicialet Z.B, 51 vjeç dhe L.B, 15 vjeç nga Dibra me një makinë dhe një kalë të ngarkuar me 43 thasë në të cilët ishin rreth 80 mijë çorape grash, raporton portali maqedonas INA.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button