Europa

Merkel: Sanksionet e reja kundër Rusisë të pashmangshme

Sanksionet e reja ekonomike kundër Moskës miratuar sot nga ambasadorët e Bashkimit Evropian ishin të pashmangshme, deklaroi kancelarja gjermane, Angela Merkel.

merkel_putin
“Vendimi i sotëm ishte i paevitueshëm”, theksoi Merkel në një komunikatë të shkurtër. Ajo i kërkoi qeverisë ruse të ndiqte  rrugën e qetësimit të situatës dhe bashkëpunimit në konfliktin në Ukrainë duke paralajmëruar për masa të reja të mundshme në rast të kundërt.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko gjithashtu
Close
Back to top button