Moda

Naomi Campbell, e frikësuar: Sfilatë për të luftuar ebolan

naomi-campbell-e-frik-euml-suar-sfilat-euml-p-euml-r-t-euml-luftuar-ebolan_hdSupermodelja Naomi Campbell është duke punuar për të mbledhur fonde kundër Ebolas përmes sfilatave të modës në shkurt të vitit të ardhshëm.

Campbell tha se aj dëshiron të bëjë një sfilatë të mbushur me yje gjatë Javës së Modës në New York, ndjekur nga një tjetër në Londër.

“Jam e frikësuar”, tha supermodelja për shpërhapjen e sëmundjes, duke shtuar se ajo ka një shtëpi në Kenia dhe se që tani po punon me 3 jetimore atje. Ajo dëshiron që të ardhurat e mbledhura të ndihmojnë viktimat dhe të edukojnë publikun, pasi “njerëzit nuk kanë ide të qartë se çfarë është ebola”.

Campbell ka bërë edhe më parë sfilata Fashion for Relief për të ndihmuar sadopak pas fatkeqësive natyrore në Haiti dhe Japoni. Në to kanë marrë pjesë disa prej emrave më të njohur si Kate Moss, Agnes Deyn, Rosario Dawson, Karolina Kurkova, Jane Finda, Geri Halliwell, me mbështetjen e Diane von Furstenberg, Kelly Osbourne dhe Dasha Zhukova.

Ndërsa eventi është ende në hapat e planifikimit, Campbell tha se është e interesuar për aktorin Jeffrey Right, i cili do ta ndihmojë.

Bukuroshja shtoi se si një grua me ngjyrë, ajo ndihet përgjegjëse për të luftuar krizën e ebolas, shkruan Anabel. Gjithashtu ajo, si një person që udhëton shumë, shqetësohet. “Ebola nuk diskriminon”, përfundoi ajo.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko gjithashtu
Close
Back to top button