Kronika

Një anglez vret veten duke u hedhur nga vinçi

Një shtetas me origjinë angleze në Tiranë, u vetëhodh nga një vinç i vendosur në një prej pallateve në afërsi të qendrës së kryeqytetit, duke gjetur vdekjen.

I riu kishte hipur në vinçin që ndodhet te ndërtesa para ish-selisë së Partisë Demokratike, dhe kërcënonte se do të hidhej. Pas sinjalizimit, policia dhe zjarrfikësja kishin mbërritur dhe kishin nisur negociatat me të riun. Por ky i fundit u hodh duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Ende nuk dihen rrethanat dhe arsyeja që e çoi shtetasin anglez t’i jepte fund jetës së tij. Personi ende i paidentifikuar kishte hipur në pjesën e sipërme të vinçit, ndërsa kalimtarët që ishin të pranishëm njoftuan policinë për këtë rast. Ambulanca ka mbërritur në vendin e ngjarjes për të marrë trupin e viktimës, i cili qëndron i pajetë në rrugë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button