Keshilla

Përdorimet e çuditshme, por të mrekullueshme të vodkës

vodkaE adhurojmë për ta pire, por nuk e dimë se ajo ka edhe plot te mira te tjera. Zbulojini!

Vodka qetëson herpesin ne buze

Lagni një cope pambuku dhe vendoseni mbi herres disa here ne dite. Do ju shërohet me shpejt.

Përdoret kundër insekteve

Nëse ju mungon një produkt kundër insekteve mund te përdorni vodka. Për shembull mund ta lyeni një pjese te trupit me te ne mënyrë qe ato te mos iu pickojnë.

Lan me se miri xhamat

Për një pastrim perfekt te xhamave mund te përdorni vodka.

Shpëlarës i mire goje

Duke qene se është disifektues, vodka mund te përdoret edhe për shpëlarjen e gojës. Mund te hidhni ne te gjethe mente ose kanelle për një shije me te mire.

Shkëlqen flokët

Vodka largon papastërtitë te cilat i dëmtojnë flokët dhe iu jep atyre shkëlqim.

Mban lulet te freskëta

Qe lulet tuaja te qëndrojnë te bukura për një kohe te gjate hidhni disa pika vodke dhe pak sheqer ne ujin vazos. Nderojani atë çdo dite.

Heq lehtësisht një ngjitës

Lagni një pjese pa,mbuzu me vodke dhe vendoseni sipër ngjitësit duke e fërkuar pak. Do e shihni qe ajo do shkolitet lehtësisht.

Pastron bizhuteritë

Futini bizhuteritë tuaja për 5 minuta ne vodke dhe do marrin me tepër shkëlqim. Kujdes, kete nuk duhet ta bëni me perlat sepse janë mjaft delikate.

Largon njollat e mëdha

Vodka mund te largoje njollat e verës, te vajit, te buzëkuqit madje edhe ato te stilolapsit.

Minimizon poret e fytyrës

Përzieni ne një tas pak çaj jeshil dhe ¼ e tasit hidhni pak vodke. Aplikojeni ne fytyre me ane te një pambuku.

Qetëson dhimbjen e veshit

Hidhni disa pika vodke tek kanali i veshit dhe lëreni te veproje për disa minuta para se ta pastroni.

Largon erën e keqe te këmbeve

Qetëson muskujt qe dhembin

Largon ndryshkun

Qetëson dhimbjen dhe mbyll plagët e shkaktuara nga këpucët

Heq erën e keqe nga rrobat

 

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button