Moda

Sandalet gladiator, trendi i ri i verës

Akoma nuk i ke një palë sandale gladiator? Si mund të mos tundohesh nga një trend i fuqishëm i kësaj vere, ndërsa sheh yjet me stil si Kylie Jenner dhe Zendaya.

Këto lloj sandalesh kanë modele të pafundme, të sheshta apo me taka, të gjata apo të shkurtra, elegante dhe sportive.

Që nga takat e larta, të mesme apo të sheshta, opsionet e sandaleve gladiator janë të pafundme, kështu që nëse të kanë hyrë ethet e gladiatorit, nuk je e vetmja.

Motrat Jenner nuk kanë asgjë më shumë se motrat Istrefi, të cilat i kanë bërë pjesë të stilit të tyre sandalet gladiator.

Po ashtu, edhe Vanessa Hudgens apo shumë yje të tjerë, nuk i kanë rezistuar dot këtij trendi.

Sa u përket modeleve dhe prerjeve, eksperimento dhe luaj me proporcionet. Kush nuk e dashuron kombinimin e sandaleve gladiator me një minifund apo me pantallona të shkurtra: me këtë rast ekspozon edhe këmbët.

Nëse preferon një stil pak më rock, atëherë provo një fustan të gjatë, si Zendaya. Edhe ky stil është mjaft i rehatshëm dhe mund ta praktikosh në çdo periudhë të ditës.

Nëse je bërë nervoze duke provuar me dhjetëra stile, tani është e sigurt që nuk do jesh më, sepse një palë sandale gladiator të shkurtra do të të zgjidhin punë. Është mënyra më e mirë për ta përballuar verën në këmbë.

Të pëlqen të vishesh rastësisht? Atëherë sandalet e sheshta gladiator janë të dukurat për ty, shkruasn revista class. Detajet interesante të tyre mund t’i jepnin veshjes më shumë elegancë ndërsa gjatë gjithë kohës ndihesh, mbi të gjitha shumë rehat.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko gjithashtu
Close
Back to top button