Kuriozitete

SHBA, zbulojnë se janë motra gjatë një kursi letërsie

Kanë zbuluar se janë motra në një kurs letërsie në Universitetin e Kolumbias në SHBA. Eshtë surprizuese historia e Lizzy Valverdes dhe Katy Olson.

KattyNëna nayrale, kur ishte akoma minorene, i adoptoi sapo i lindi dhe motrat u morën nën kujdes nga dy familje, njëra në Nju Xhersi dhe tjetra në Florida.

Të dyja pastaj vendosën të zhvendosen në Nju Jork për të studiuar, ku pak kohë më parë u takuan dhe bënë zbulimin e papritur.

LizzyTë dyja e kuptuan se ishin motra gjatë prezantimit në kurs. Lizzy diplomohet të hënën. Në ceremoni do të jenë Katy dhe mamaja e tyre natyrale, Leslie Parker. Historia prekëse ka bërë xhiron në Amerikë. Edhe gazeta “New York Times” ka shkruar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button