Kronika

Shoferi “kamikaz” i dërgoi të dashurës së papunë 1 mln euro

Dashnor Deliallisi, “kamikazi” 36-vjeçar që shkaktoi aksidentin tragjik dy ditë më parë në afërsi të Sukthit, në superstradën e Tiranë-Durrës, ishte në vëzhgim prej disa kohësh nga Policia.

Ai ishte person i dyshuar për trafik droge dhe prostitucioni në shtetin belg. Madje, dy vite më parë, të dashurës së tij, shtetases Rovena Kalemi dhe një miku tjetër të saj, rezulton t’u kenë ardhur nga Belgjika një shumë prej mbi 1 milion eurosh, nga të cilat Prokuroria e Durrësit sekuestroi një vit më parë 850 mijë euro, shkruan “Panorama”.

Jeta luksoze dhe makinat e shtrenjta të çiftit bashkëjetues Deliallisi dhe vajzës së papunë që kishte në bankë 1 milion euro, dyshohet se përballoheshin me paratë e pista që vinin nga Belgjika, ku edhe ishin të lidhur me grupe kriminale.

“Panorama”, referuar burimeve të policisë shkruan se 36-vjeçari rezulton person me precedentë penalë dhe kërkohet nga autoritetet belge për shfrytëzim prostitucioni dhe trafik lëndësh narkotike.

Lidhja me bashkëjetuesen e akuzuar për pastrim parash dhe jeta luksoze e tyre kishin ngritur dyshimet e policisë së Durrësit, e cila e kishte nën vëzhgim prej disa kohësh Deliallisin.

Në vitin 2011, rezulton se 36-vjeçari u arrestua në Durrës për vrasje të mbetur në tentativë, por pas disa kohësh ai u pa i lirë në këtë qytet, ndërsa më pas u largua drejt Belgjikës, ku nisi aktivitetet kriminale.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button