Rajoni

Sulltani Erdogan shpërngulet në një pallat me 1000 dhoma (Foto+Video)

Presidenti i Turqisë, Tayyip Erdogan është zhvendosur në një pallat të bardhë, në dalje të Ankarasë në një rezidencë gjigandë ndërtimi i së cilës ka kushtuar 350 milionë dollarë.

Ndërtesa për të cilën kritikët thonë se është është një tjetër dëshmi e re e qëllimeve aristrokrate të Erdoganit ka 200.000  metra katrorë dhe 1.000 dhoma, transmeton Zëri.info.

Nga pamja e saj duket si një ndërtim i dinastisë sulltan Seldzuk prej të cilit u zhvillua mbretëria otomane. /Zëri/

Image
Image
Image
Image

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button