Kronika

Të enjten, mot me kthjellime e vranësira, shira në veri e lindje të vendit

 Moti-ne-qytetin-e-Durresit-Foto-Gezim-Kabashi-ATSH-525x350Gjate dites se enjte, moti mbi vendin tone do të jetë me kthjellime dhe vranësira te ndrueshme, me reshje shiu ne pjesen veriore dhe lindore.
Era do te jetë me drejtim Veriperëndim dhe Jugperendim me shpejtësi deri në 7m/sek. Deti do te jete i forcës 3 me lartësi vale deri në 1.4 m.

Temperaturat do të jenë:

Vendet malore:            11-26 grade celsius

Vendet e ulta:              16-30

Vendet bregdetare:       17-31

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button