Kronika

Tiranë, policia parandalon një tentativë vrasjeje në familje

Policia e Tiranës ka parandaluar një krim brenda familjes. Burime zyrtare bëjnë të ditur se është arrestuar në flagrancë Besnik Cenaj, 40 vjeç, banues në kryeqytet.

Pas një konflikti me bashkëshorten, Cenaj është kapur me një armë zjarri pushkë 10-she nga policia dhe një sasi fishekësh.

Efektivët e komisariatit nr. 5 kanë ndërhyrë në kohë për të parandaluar ngjarjen. Mbi 40-vjeçarin, sipas policisë, rëndon akuza e dhunës në familje dhe mbajtje dhe prodhim të armëve luftarake.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button