Kronika

Trafiku i fëmijëve, Krimet e Rënda kërkojnë 10 vjet burg për Begzim Isën

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar sot, 10 vjet burg për 21-vjeçarin Begzim Isa nga Kukësi, me akuzën e trafikimit të fëmijëve, mbetur në tentativë.

krimet-e-pasluft-euml-s-n-euml-n-juridiksionin-e-gjykat-euml-s-speciale_hdBegzim Isa u arrestua mbi akuzën e rrëmbimit të një 7-vjeçari në Kukës në fillim të muajit prill 2013. Për të u vendos masa e arrestit burg pa afat, masë që e la në fuqi dhe Gjykata e Apelit. Arrestimi i Isës zgjoi shpresat dhe për vajzën e humbur në Zapod të Kukësit, Bleona Matën.

Sipas Policisë së Kukësit Begzim Isa, ka rrëmbyer 7-vjeçarin A.F, me qëllim trafikimin e tij drejt Kosovës. Policia thotë se 20-vjeçari ka pasur si qëllim trafikimin e tij drejt Kosovës për një shumë të konsiderueshme deri në 40 mijë euro.

Vetë i riu nuk e ka pranuar akuzën dhe po kështu familjarë të tij kanë dalë në mbrojtje të të afërmit duke akuzuar policinë se nuk ka hetuar mjaftueshëm për të ngritur këto akuza.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button