Moda

Vera me shorts, modelet në tendencë

Moda e pantallonave te shkurtër i pëlqen te gjithave, aq sa mund ti veshin edhe ne dimër, por është gjate muajve te nxehte qe ky must have i bën te gjitha për vete, sepse është një veshje easy, te lehta për tu kombinuar, te freskëta dhe mund te vishen nga mëngjesi ne mbrëmje. Ka shorts jeans qe përfaqësojnë një evergreen, te mbajtura edhe divat e mëdha te se kaluarës, nga ikonat e viteve 70′, te cilat i mbanin me bel te larte. Pak nga pak këto modele kane marre forma te ndryshme, deri sa janë transformuar ne modele qe gjenden ne gardërobën e çdo femre te sotme.

Shorts, tashme janë te çdo lloji siç mund ta dini mire. Ka nga ato me stampa, një ngjyrëshe, denim, prej lëkure, prej pambuku dhe nuk mungojnë as shorts prej tyli. Për një kohe te gjate, dhe akoma sot, ato me bel te shkurtër i kane bindur te gjitha, por ne fakt me te kërkuarat janë ato me bel te larte, shume me glamour dhe ideale për një look very chic.

Fillimisht, mos qëndroni kurrë pa një pale shorts jeans. Shtojini koleksionit tuaj personal ndonjë model nga brandet e specializuara pikërisht nga sektori denim, si Gas, Diesel, J. Brand etj. Edhe modelet me ngjyra janë perfekte për te nxjerre ne pah një look multi vitaminik, si ato te propozuara nga Stella McCartney, qe sjell simpatinë romantike te stampave me zemër te kuqe. Dhe meqë jemi tek fantazitë, ne vere protagoniste janë dhe vija nautical, kështu qe hapësirë për vija mbi te gjitha ato te bardha me blu navy. Për te mos u humbur, për një look very chic, pantallonat prej tyli, për tu veshur mbi te gjitha ne mbrëmje me taka, krijimet me te mira vijnë nga Chloe dhe Dolce&Gabbana. për një event me glam provoni me shorts me bel te larte prej mëndafshi, ndërsa ne një mbrëmje pak rock guxoni me shorts lëkure.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko gjithashtu
Close
Back to top button