Kronika

“Vjeshtë 2014”, policia arreston dy doganierë në Kakavijë

arrest korrupsionDy doganierë kanë rënë në pranga, pasi akuzohen për kontrabandë mallrash. Në kuadër të operacionit të koduar “Vjeshtë 2014” u arrestuan dy doganierët e pikes kufitare të Kakavijës, përkatësisht Redi Karalli, Ndricim Stojku dhe tregtari Dritan Islamaj.

Arrestimi i këtyre shtetasve u krye në Qafën e Muzinës, pasi u bllokua mjeti tip Benz, me targa AA754AZ, në të cilin kishte një sasi mallrash ushqimore që kapnin vlerat e disa mijëra eurove, të cilave nuk u ishte paguar detyrimi doganor.

Sipas informacioneve, mësohet se është bërë e mundur dhe sekuestrimi i një sasi kafeje, e cila do të tregtohej në Sarandë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button