Home / Kronika / Lëkundje tërmeti në juglindje të vendit

Lëkundje tërmeti në juglindje të vendit

Një tërmet relativisht i lehtë ka goditur pjesën juglindore të Shqipërisë, por lëkundjen janë ndjerë edhe në Elbasan dhe në kryeqytet.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ishte me magnitudë 3.5 ballë me epiqendër 9 kilometra në perëndim të Përrenjasit.

Nuk ka të dhënë për dëme materiale.

Leave a Reply

%d bloggers like this: