kryesore

Kosova

Kush përdor monedhën serbe ndëshkohet, flet Kurti

Nga dje euroja është valuta e vetme për transaksione në Kosovë. Periudha transitore e Bankës Qendrore të Kosovës ka përfunduar.…

Read More »
Kronika e zeze

Tjetër krìm tronditës/ Djali vrèt nënën 88-vjeçare në Lezhë

Krim në familje, djali vret nënën në Lezhë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Besëlidhja” në Lezhë. Vrasja është…

Read More »
Kronika e zeze

Të shtënat me armë në Fier, vritet një polic

Ditën e sotme janë regjistruar të shtëna me armë në fshatin Baltëz. Mësohet se nga kjo ngjarje ka mbetur i…

Read More »
Muzike

Eurovizion 2024 – Këngët e gjysmëfinales së dytë, Besa Kokëdhima nuk kualifikohet në finale

Eurovision 2024 tashmë ka finalistët e saj, të cilët më 11 maj do të konkurrojnë për vendin e parë në…

Read More »
Kronika

Trupi i Alma Arrazit u gjet nga pala malazeze

Pala malazeze ka qenë duke patrulluar dhe ka konstatuar në ujërat e lumit Buna, në vijën ndarëse mes nesh dhe…

Read More »
Kronika

“Erdgysi i kaloi para me makinë, kishte dhe të dashurën”

Ditën që Alma Arrazi vendosi që të hidhet në Bunë bashkë me fëmijët, ka parë burrin e saj Erdgys Arrazin…

Read More »
Politika

E drejta për informim vijon të mbetet problem në Shqipëri

Një raport i fundit i qendrës Res-Publica që monitoron prej 10 vitesh zbatimin e të drejtës së informimit në Shqipëri,…

Read More »
Europa

BE: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën, pjesë e kuadrit negociues të Serbisë për anëtarësim në bllok

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian miratuan ndryshimet në kapitullin 35 të negociatave të anëtarësimit të Serbisë,…

Read More »
Maqedonia

Maqedonia e Veriut në prag të zgjedhjeve presidenciale

Fushatës presidenciale në Maqedoninë e Veriut po i afrohet fundi. Në të ka mbizotëruar një retorikë e ashpër. Zgjedhjet mbahen…

Read More »
Kosova

Kosova kërkon nga BE-ja heqjen e masave ndëshkuese të vendosura vitin e kaluar

Qeveria e Kosovës i bëri thirrje të hënën Bashkimit Evropian që të heqë masat ndëshkuese ndaj saj pas përmbushjes së…

Read More »
Back to top button