Home / Sporti / Sporti ne bote

Sporti ne bote

Holanda zbulon listën e Katar 2022

Louis Van Gaal konfirmoi sot listën me 26 lojtarët, të cilët do jenë pjesë e përfaqësueses holandeze në Botëror. 71-vjeccari befasoi jo pak me zgjedhjet e bëra. Shpresa Surpriza e këndshme e listës të Van Gaal quhet Xavi Simons. Mesfushori ...

Read More »

Katari publikon listën për Botëror

Botërorin që zhvillohet pikërisht në këtë vend. katari e zhvillon ndeshjen hapëse kundër Ekuadorit më 20 nëntor. Gjithashtu pjesë e këtij grupi janë edhe Holanda dhe Senegali. LISTA Portierë: Saad Al Sheeb (Al Sadd), Meshaal Barsham (Al Sadd), Yousuf Hassan ...

Read More »