Home / Opinion

Opinion

Kthimi i Kurtit nga arratia!

Si u humb veriu dhe si e rikthyen amerikanët për 48 orët kritike? Nga Halil Matoshi Lideri i komunistëve shqiptar. Enver Hoxha, i pati thënë jo tërë botës, por vendi të cilit i priu u rreknye në humnerë. Sëkëndejmi parimësia ...

Read More »

Qeverisje e drejtuar nga klloun zhgarravinazh…

Shumica e shqiptarëve të ndershëm dhe ndërkombëtarët s’kanë më asnjë dyshim se KM është një personazh grotesk, bosh, pa përmbajtje, pa thelb, pa formë, kloun. Gjithçka thotë në takime të ngushta me vendas e ndërkombëtarë ai shfaqet sipërfaqësor; qytetarët kanë ...

Read More »

Panairi – Shija e vrarë e librit

Nëntori vjen gjithmonë i lagësht në Tiranë. E bashkë me të edhe Festa e librit. Ditët e kësaj feste duhet të jenë të gëzueshme, por pesha e brishtë që libri sot mbart solli gëzim vetëm në një kënd të kryeqytetit. ...

Read More »

Zgjedhjet lokale, Edi Rama si Alfred Çako

Turi paraelektoral, që kryeministri Rama ka nisur në vigjilje të zgjedhjeve lokale të 14 majit, po dëshmon se strategjia e partisë në pushtet edhe këtë herë do të jetë ajo e stigmatizimit të kundërshtarëve dhe e kushtëzimit të alternativave tek ...

Read More »