Home / Arte / Teater / Aktorja greke shkëlqen në rolin e virgjëreshës shqiptare

Aktorja greke shkëlqen në rolin e virgjëreshës shqiptare

Aktorja e njohur greke Parthenopi Bouzouri ka shkëlqyer në skenën e Festivalit të Athinës.

Nën regjinë e Enke Fezollarit vepra e dramatizuar nga romani i Elvira Donesit do të ngjallte interes tek publiku.

Aktorja Bouzouri duket e gjitha e shëndrruar në rol. Këtë gjë e tregojnë dhe fotot e marra nga shfaqja.

Vetëm një muaj më parë ajo bashkë me regjisorin Fezollari dhe ekipin e shfaqjes udhëtuan drejt Shkodrës për tu njohur nga afër me një histori të tillë.

2 comments

  1. Nje aktore me pervoje kur vjen fjala per te tilla role si virgjeresha apo prostituta. Bravo

  2. Aktore e re me nje eksperience por origjinen me duket se e ka shqipetare.

Leave a Reply

%d bloggers like this: