Parlamentare

“Ahmetaj ka ikur në Kanada?”, Bardhi debaton me prokurorët e SPAK, ndërpritet mbledhja

Mbledhja e Këshillit të Mandateve ku po diskutohet kërkesa e SPAK për arrestimin e Arben Ahmetajt është ndërprerë.

Sipas burimeve debati ka ndodhur mes deputetit Ervin Salinaji dhe Ermonela Felajt.

Mësohet se Salianji ka kërkuar mbledhje me dyer të hapura, ndërsa pas refuzimit të Felajt, ai i është drejtuar me fjalët: ‘Nuk të intereson sepse je në konflikt interesi, je e përfshirë njësoj në këtë proçes dhe je pjesë e dosjes!’

Me tej Gazment Bardhi i është drejtuar SPAK: A keni informacion ku ndodhet Ahmetaj në këtë moment, është në Shqipëri? Mos ka ikur në Kanada? Keni informacion për këtë?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button