Politika

Basha: Pas zgjedhjeve PD do të dalë më e bashkuar dhe e fortë

Kryetari i ngrirë i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka votuar sot rreth orës 11:00 në ambjentet e selisë blu.

Një një deklaratë të shkurtër për median Basha shprehu besimim se pas këtij procesi Partia Demokratike do të dali më e bashkuar dhe më e fortë se më parë.

Më tej Basha shprehu mirënjohen për të gjithë anëtarët e PD që ishin të pranishëm në fushatën që ai zhviilloi si dhe falenderoi komisonerët e PD që po kujdesen për mbarëvjtje e proçesit zgjedhor.

Shpreh mirënjohjen më të thellë për turin e bashkëbisedimit në gjithë vendin që më ofruan dhe kandidatit Selami gjatë një fushate intensive në çdo degë të vendit. Mirënjohje infrastrukturës për puinën e shkëlqyer që kanë bërë.

Procesi po ecën i qetë dhe pa probleme. Jam i bindur se PD dhe demokratët do dalin më të fortë e të bashkuar nga kjo garë dhe gati për t’u kthyer në forcë e vetme që përfaqëson të ardhmen”, u shpreh Basha.

Më herët edhe kandidati i për kryetar të PD, Eduart Selami tha se Partia Demokratike nga ky process zgjedhor do të dali më e bashkuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button