Rajoni

Bislimi e Petkoviq takohen në Bruksel, fokus implementimi i marrëveshjes

Zëvendëskryeministri dhe kryenegociatori i Kosovës për dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi dhe kryenegociatori serb, Petar Petkoviq do të takohen sot në Bruksel.

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka shkruar në “Twitter”,  se i dërguari për dialogun, Miroslav Lajçak, do të presë në takim dy kryenegociatorët, raporton RTKlive.

“Fokusi do të jetë tek implementimi i marrëveshjes së 27 shkurtit [Marrëveshja Bazë] dhe hapat për shtensionimin e situatës në veri të Kosovës”, tha Stano.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button