Bota

Bota

Yellen: Bankat ka gjasa të shtrëngojnë masat për dhënien e huave

Sekretarja amerikane e Thesarit, Janet Yellen tha se ka të ngjarë që bankat të shtrëngojnë masat për dhënien e huave…

Read More »

Autoritetet: 4 të vrarë e disa të plagosur në Alabama

Katër persona janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur gjatë të shtënave me armë zjarri një natë më parë…

Read More »

BE kritikon Poloninë dhe Hungarinë për ndalimin e blerjes së drithrave nga Ukraina

Veprimet e njëanshme tregtare nga shtetet anëtare të Bashkimit Evropian janë të paparanueshme, tha të dielën një zëdhënës i Komisionit…

Read More »

Gratë ruse dynden në Argjentinë për të lindur 

Sipas të dhënave të migracionit të Argjentinës, rreth 11 mijë gra ruse kanë shkuar në atë vend që nga fillimi…

Read More »

Pothuajse 100 të vdekur në luftimet në Sudan midis ushtrisë dhe forcave paraushtarake

Një grup mjekësh në Sudan raportoi herët të hënën se numri i të vdekurve për civilët e kapur në luftimet…

Read More »

George Clooney dhe Lady Gaga, këshilltarët e rinj të Bidenit për art dhe kulturë

Aktori i njohur George Clooney dhe këngëtarja Lady Gaga janë ndër këshilltarët e rinj për kulturë dhe art të presidentit…

Read More »

Diplomati rus: Ndoshta është koha të reduktohet numri i gazetarëve amerikanë në Rusi

Ambasadori rus në Shtetet e Bashkuara tha se Uashingtoni ka kërcënuar se do të hakmerret pasi gazetari i Wall Street…

Read More »

Në përvjetorin e marrëveshjes së paqes, Presidenti Biden flet me optimizëm për Irlandën e Veriut

Presidenti amerikan Joe Biden u tha njerëzve të mbledhur në Belfast të mërkurën se shpreson të rikthehet së shpejti në…

Read More »

SHBA premton të gjejë burimin e nxjerrjes së dokumentave sekrete

Sekretari i Mbrojtjes Lloyd Austin tha të martën se Shtetet e Bashkuara do të “bëjnë të pamundurën” për të gjetur…

Read More »

FMN për normat e interesit: Mund të bien në nivelet e para të pandemisë!

Produktiviteti i ulët dhe plakja e tyre janë arsyet, të cilat mund t`i shtyjnë sipas FMN-së normat e interesit në…

Read More »
Back to top button