Bota

Bota

BE kritikon Poloninë dhe Hungarinë për ndalimin e blerjes së drithrave nga Ukraina

Veprimet e njëanshme tregtare nga shtetet anëtare të Bashkimit Evropian janë të paparanueshme, tha të dielën një zëdhënës i Komisionit…

Read More »

Gratë ruse dynden në Argjentinë për të lindur 

Sipas të dhënave të migracionit të Argjentinës, rreth 11 mijë gra ruse kanë shkuar në atë vend që nga fillimi…

Read More »

Pothuajse 100 të vdekur në luftimet në Sudan midis ushtrisë dhe forcave paraushtarake

Një grup mjekësh në Sudan raportoi herët të hënën se numri i të vdekurve për civilët e kapur në luftimet…

Read More »

George Clooney dhe Lady Gaga, këshilltarët e rinj të Bidenit për art dhe kulturë

Aktori i njohur George Clooney dhe këngëtarja Lady Gaga janë ndër këshilltarët e rinj për kulturë dhe art të presidentit…

Read More »

Diplomati rus: Ndoshta është koha të reduktohet numri i gazetarëve amerikanë në Rusi

Ambasadori rus në Shtetet e Bashkuara tha se Uashingtoni ka kërcënuar se do të hakmerret pasi gazetari i Wall Street…

Read More »

Në përvjetorin e marrëveshjes së paqes, Presidenti Biden flet me optimizëm për Irlandën e Veriut

Presidenti amerikan Joe Biden u tha njerëzve të mbledhur në Belfast të mërkurën se shpreson të rikthehet së shpejti në…

Read More »

SHBA premton të gjejë burimin e nxjerrjes së dokumentave sekrete

Sekretari i Mbrojtjes Lloyd Austin tha të martën se Shtetet e Bashkuara do të “bëjnë të pamundurën” për të gjetur…

Read More »

FMN për normat e interesit: Mund të bien në nivelet e para të pandemisë!

Produktiviteti i ulët dhe plakja e tyre janë arsyet, të cilat mund t`i shtyjnë sipas FMN-së normat e interesit në…

Read More »

Pentagoni: “kërcënim serioz” bërja publike e dokumentave të klasifikuara

Publikimi i dokumentave tepër të klasifikuara amerikane për luftën në Ukrainë përfaqëson një kërcënim “shumë serioz” për sigurinë kombëtare të…

Read More »

Macron thirrje Pekinit të ndikojë për paqe ne Ukrainë

Gjatë takimit në Pekin me Presidentin kinez Xi Jinping, Presidenti francez Emmanuel Macron tha se veprimet e Rusisë i kanë…

Read More »
Back to top button