Bota

Bota

Macron thirrje Pekinit të ndikojë për paqe ne Ukrainë

Gjatë takimit në Pekin me Presidentin kinez Xi Jinping, Presidenti francez Emmanuel Macron tha se veprimet e Rusisë i kanë…

Read More »

SHBA – Robert F Kennedy Jr shpall kandidaturën për president

Demokrati Robert F Kennedy Jr, anëtari 69-vjeçar i dinastisë së famshme politike amerikane dhe ikona e lëvizjes kundër vaksinave, ka…

Read More »

SHBA shpall ”non grata” katër zyrtarë gjeorgjianë të drejtësisë

Administrata e SHBA-së dënoi katër ish-zyrtarë dhe zyrtarë aktualë gjeorgjianë të drejtësisë për “korrupsion të konsiderueshëm”, deklaroi sekretari amerikan i…

Read More »

Trump: Akuza penale u ngrit për të ndërhyrë në zgjedhjet e ardhshme

I rrethuar me flamurë të shumtë amerikanë, ish-Presidenti Trump mbajti një fjalim të stilit të fushatës para mbështetësve të shumtë…

Read More »

Gjyqi kundër ish-Presidentit Trump, moment i paprecedentë në historinë amerikane

Ish-presidenti Donald Trump ka deklaruar se është i pafajshëm ndaj 34 akuzave të ngritura për falsifikimin e të dhënave të…

Read More »

Ish-Presidenti Trump deklaron pafajësinë ndaj 34 akuzave të ngritura ndaj tij

Ish-Presidenti Donald Trump deklaroi se ishte i pafajshëm me lidhje me 34 akuzat e lidhura ndaj tij për falsiim të…

Read More »

Zgjedhjet në Finlandë, avancon ekstremi i djathtë: Shqetësim pse u shtrenjtuan ushqimet!

Politika ne Finlande mund të pësojë një zhvendosje dramatike drejt së djathtës ekstreme në zgjedhjet e përgjithshme të së dielës,…

Read More »

Danimarka dhe Gjermania marrëveshje për tubacionin e hidrogjenit

Danimarka dhe Gjermania arritën sot një marrëveshje për të ndërtuar një tubacion për furnizimin me hidrogjen nga Danimarka Perëndimore në…

Read More »

Shefi i kabinetit të Orban: Hungaria nuk do ta arrestojë Putinin nëse ai kalon kufirin

Hungaria nuk do ta arrestojë presidentin rus Vladimir Putin nëse ai do të hyjë në vend, tha të enjten shefi…

Read More »

Zelensky viziton vijën e frontit në rajonin e Khersonit

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ndodhet në rajonin jugor të vijës së parë të Khersonit, disa muaj pas tërheqjes së trupave…

Read More »
Back to top button