Kuriozitete

Kuriozitete

Gazetari kilian plaçkitet nga një zog gjatë transmetimit ‘live’

Ky është momenti qesharak kur një papagall ulet në shpatullën e një gazetari televiziv gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë për…

Read More »

Kali gjigand i Trojës i ndërtuar prej kartoni në Angli thyen rekordin botëror Guinness

Një skulpturë gjigante prej kartoni e kalit të Trojës nga The Odyssey e Homerit theu Rekordin Botëror Guinness për skulpturën…

Read More »

Për 10 vjet udhëtim, fotografon dyer nga më të ndryshmet

Pascal Mannaerts është fotograf i cili kohën më të madhe e kalon duke udhëtuar në vende të ndryshme nëpër botë,…

Read More »

Mosha veç numër, 95 vjeçari thyen rekord në zhytje

Një 95 vjeçar britanik, veteran i Luftës së Dytë Botërore, ka thyer rekordin e tij personal këtë të shtunë, duke…

Read More »

Sipermarresja turke inovacion me shkumen e kafese

Sipërmarrësja nga Izmiri i Turqisë, Gizem Acar Yavuz, ka zhvilluar një teknologji që mundëson vendosjen e dizajnit të dëshiruar në…

Read More »

Referendumi, socialisti i mërzitur lë mesazh për Fatos Nanon në fletën e votimit

Në Referendumin e mbajtur sot nga Partia Socialiste, nuk kanë munguar as fletët e votimit pikante. Faqja“Postera Demotivues”, ka postuar…

Read More »

Sikur një tigër t’ju guduliste këmbën?

Vetëm ta mendosh një gjë të tillë të fut tmerrin e jo më një tigër të të gudulisë apo të…

Read More »

Si është sot fëmija i Kinder?

Në fillim ishte Gunter Euringer, gjerman, në vitet ’70, me këmishë me vija të kuqe, sytë blu dhe fytyrë ëngjëllore.…

Read More »

Ligj në Francë, bëhesh modele me raport mjekësor

Franca ka kaluar një ligj që i kërkon modeleve të kenë një certifikatë nga doktori që vërteton se ato nuk…

Read More »

Finlanda nuk ka male…por ia dhuron Norvegjia

Norvegjia do t’i japë Finlandës si dhuratë një mal, për të festuar 100-vjetorin e pavarësisë së saj nga Rusia. Maja…

Read More »
Back to top button