Kuriozitete

Kuriozitete

Një mace për kryetare bashkie?

Banorët e qytetit siberian të Barnaulit kanë fituar disa zakone macesh, aq sa kërkojnë që një mace skoceze 18 muajshe…

Read More »

Paris, stacioni i metrosë shndërrohet në kuzhinë

Stacioni i metrosë në Paris, u shndërrua në një kuzhinë në të cilën përgatitet ushqim cilësor. Ideja ishte e kuzhinierit…

Read More »

SHBA, roboti shkon në shkollë në vend të vajzës së sëmurë me kancer

Të shkosh në shkollë falë një roboti, pavarësisht sëmundjes. Kjo është historia e Peyton  Ëalton, një vajzë 10 vjeç nga…

Read More »

Familja më e madhe në botë, burri ka 39 gra e 94 fëmijë

Ziona Chana, 67 vjeç, që predikon poligaminë, ka krijuar familjen më të madhe në botë. Ai ka 39 gra, 94…

Read More »

Sipërmarrësi 11-vjeçar fiton 1500 euro në javë duke shitur ëmbëlsira

Është vetëm 11 vjeç, por arrin të fitojë 1500 euro në muaj si sipërmarrës në biznesin e ëmbëlsirave. Emri i…

Read More »

Thatësira e madhe në Meksikë nxjerr në dritë një tempull

Peshkatarët me barkat e tyre improvizojnë guida turistike për të vizituar një monument të ri, që ka dalë në dritë…

Read More »

Historia e djalit të vdekur dy herë: Ju tregoj se çfarë ndjen kur vdes

Kjo është historia e djalit që ka vdekur dy herë. E përditshmja britanike “The Indipendent”, tregon për historinë e një…

Read More »

Ja si duken 1.5 milionë tullumbace të lëshuara në qiell (Foto)

Tullumbacet me ngjyra, aq shumë të preferuar nga fëmijët, janë prezent në pushime dhe festa të llojeve të ndryshme. Por…

Read More »

Të ftuarit u dhurojnë të sapomartuarve 5 mijë bileta lotarie, fitojnë 600 mijë euro

Martesa sigurisht që është një nga momentet më të bukura dhe më të rëndësishme të jetës dhe çiftet bëjnë gjithçka…

Read More »

Mbiemrat më të përhapur në Europë

A jeni bërë ndonjëherë kureshtarë për mbiemrat më të përhapur në vende të ndryshme? Platforma online që trajton kuriozitete të…

Read More »
Back to top button